Nabízíme dovoz plynu, servis, rychlost a zajímavé ceny.

Základními plyny pro oblast medicíny jsou především medicinální kyslík v kapalném i plynném stavu, oxid dusný (N2O) - rajský plyn, kapalný dusík, kapalné helium, oxid uhličitý (CO2) a pro speciální oblasti medicíny i další plyny a směsi, jako např. xenon pro inhalační anestezii, hexafluorid síry (SF6) pro oční chirurgii, směsi pro analýzu plynů v krvi a pro kontrolu funkčnosti plic, sterilizační směsi SIADTOX na bázi oxidu uhličitého (CO2) a ethylenoxidu (C2H4O) s podílem 10, 15 a 90% atd.

Podpora dýchání a kyslíková terapie
Jedním ze základních plynových produktů pro provoz nemocnic, poliklinik a zdravotnických zařízení je medicinální kyslík. Používá se na ulehčení dýchaní a nebo v kombinaci s analgetiky. Relativní novinkou posledních let je použití kyslíku v přetlakových, hyperbarických komorách na preventivní i léčebnou terapii.Velikost spotřeby určuje, zda je plyn dodán v kapalné formě cisternami a nebo v plynném skupenství v tlakových lahvích a svazcích lahví. V některých případech může být kyslík dodáván přímo k pacientům v domácí péči, a to buď v minimalizovaných kapalných zásobnících s odpařovačem a nebo formou přístrojů na výrobu kyslíku na místě spotřeby. K podpoře dýchání se rovněž používá medicinální vzduch, naopak směsné plyny CARBOMIX na bázi kyslíku a oxidu uhličitého se používají při kontrole funkčnosti plic (měření složení vdechovaného a vydechovaného vzduchu).

Dýchací směsi pro vysoké tlaky
S rozvojem metod využití volného času se stále více rozšiřuje sportovní a rekreační potápění. Zde se pro dýchání mimo medicinálního kyslíku nebo vzduchu stále více uplatňují směsi použitelné pro potápění ve vysokých tlacích nebo-li ve větších hloubkách. Jedná se o 2 a 3-komponentní směsi NITROX (EANx) na bázi dusíku a kyslíku po ponory do 12-40 m resp. HELIMIX (Trimix) na bázi helia, dusíku a kyslíku do větších hloubek.

Laparoskopie
Laparoskopie využívá medicinální oxid uhličitý a je to chirurgická metoda, kterou lékaři používají již více než 20 let. Při operacích v břišní dutině se vytvoří v břišní stěně malé tvory, které eliminují potřebu velkého řezu. Aby operační pole v prostoru břicha bylo přehledné, rozšíří se dutina napuštěním medicinálního oxidu uhličitého a zavede se pevný endoskop do jednoho z otvorů. Další otvory používá chirurg pro vlastní operační zákrok. Téměř samozřejmostí je další aplikace medicinálního oxidu uhličitého v gynekologii.

Balneologie a fyzioterapie
Známou aplikací medicinálního oxidu uhličitého je použití v přípravě uhličitých koupelí, kde se využívá optimální rozpustnosti tohoto plynu ve vodě. Používá se obdobně i v dalších balneologických a fyzioterapeutických metodách.

Produkty jsou dodávány v originálních obalech. | ©2019 | *** E - PLYN ***
Reklama: Denní světla Mycarr | HID XENONY a BIXENONY | Autodoplňky za SMS| Aukro | Centrum | Seznam | Google | Valvoline-Dovozce | Příbramsko